LV | EN | RU
0 preces - 0.00 €
Logo
WINEHOUSE
Kādu vīnu dāvināt?

Vīns, tāpat kā kvalitatīvs stiprais alkohols, ir korekta dāvana. Grūti iedomāties brīžus, kad labs vīns neiederētos kā dāvana vai cienasta sastāvdaļa. Taču kā izvēlēties šādam mērķim atbilstošu vīnu – tas nav viegls uzdevums.

Iesaka Vīna Studijas vīnzine Agnese Meiersone

Ir tikai daži izņēmumi, piemēram, nedāvināsim vīnu cilvēkam, par kuru noteikti zinām, ka viņš nelieto alkoholu. Vai arī – pašreiz daudzi ietur gavēni, tāpēc vīna dāvināšanu vajadzētu atlikt uz vēlāku laiku. Arī grūtniecei diezin vai alkohols būtu piemērotākā dāvana. Nevajadzētu vīnu pasniegt 16. dzimšanas dienā. Visvieglāk ir izvēlēties vīnu dāvanā tuviem draugiem. Noteikti zināsi, kāda stila vīns dāvanas saņēmējam patīk, varbūt – pat kurš konkrēts vīns. Jāatceras, ka galvenais ir sagādāt prieku apdāvināmajam, nevis demonstrēt savus uzskatus vai gaumi.

Izvēloties vīnu iespējamiem darījumu partneriem.
Jābūt ļoti uzmanīgam un nedrīkst, labu gribot, pārspīlēt ar dāvanas vērtību, jo saņēmējs var justies kā nepārprotami palūgts vai pat ietekmēts pieņemt lēmumu par labu dāvinātājam. 30 eiro varētu uzlūkot par pēdējo robežu, jo dārgāks vīns nebūtu pieļaujams, lai neradītu nevajadzīgu spriedzi attiecībās; dažās valstīs šāda dāvana var radīt arī likuma kalpu interesi. Kādam ir jābūt vīnam? Vieglāk, ja zinām cilvēka iecienīto vīna stilu. Citos gadījumos jāizvēlas pēc iespējas neitrālāka stila dzēriens, jo ne visi spēj novērtēt un ne visiem patīk ekstravaganti, specifiski vai jaunatklātu reģionu vīni. Vislabāk ņemt klasiku, turklāt – universālu, piemēram, Spānijas, Rjohas sarkanvīnus, kuri ir viegli saprotami, visiem zināmi un cenā pieņemami. Arī baltais Chablis ir laba dāvana – laba cena, plaši zināms kā kvalitatīva apelācija, par ko būs dzirdējuši arī tie, kuri vīnu nedzer. To pašu varētu teikt arī par Bordo vīniem, taču ar tiem jāuzmanās – specifisks reģions, augstas cenas. Arī labākie desertvīni ir riskanta dāvana – maza pudelīte, augsta cena. Bet dāvināšanai piemērots ir dzirkstošs vīns, piemēram, kvalitatīva kava vai proseko: visiem zināmi dzērieni, viegli baudāmi, atsvaidzinoši. Šampanieša cena var radīt neērtības ne tikai dāvinātājam, bet arī dāvanas saņēmējam, tāpēc šī izvēle nav droša.
Kādreiz nebija pieņemts sievietei dāvināt vīnu. Mūsdienās šie principi ir mainījušies.

Šefam neformālā gaisotnē.
Dāvanas saturam ir jāatbilst situācijai. Klasiķi uzskata, ka sievietei alkoholu dāvināt nepiedien, taču mūsdienās arī biznesa vidē valda liberālāki uzskati. Nu arī starp vīnziņiem un vīndariem ir daudz sieviešu, tāpēc – kāpēc gan savai priekšniecei nedāvināt vīnu, īpaši, ja zini, ka viņa to mēdz baudīt? Dāmai piestāvētu kāds elegants dzirkstošais, īpaši, ja pasākums ir svinīgs. Pie kunga, kurš nav zvērināts atturībnieks, doties ar vīna pudeli var pavisam droši. Taču, ja pasākums ar šefa piedalīšanos ir vienkārši neformāla kopāsanākšana, iespējams, ir cits veids, kā pateikties par ielūgumu, nevis pudele alkohola.

Sadarbības partneriem.
Tam ir jābūt kvalitatīvam, viegli saprotamam neitrāla stila vīnam demokrātiskā cenā (līdz 20 eiro). Tā kā šī dāvana nav reklāmas projekts, nebūtu pieņemami īstajai etiķetei uzlīmēt uzņēmumu vai kādu īpašu gadījumu reklamējošu savējo. Cilvēkam, kas saņem dāvanā vīnu, ir jāzina, ko viņam piedāvā baudīt! Vīns bez etiķetes un sīkākas informācijas pieļaujams tikai profesionāļu vidū, aklajās degustācijās. Tāpēc vēlams izdomāt citu interesantu veidu, kā ar šo pudeli iepriecināt sadarbības partneri, vienlaikus atgādinot par sevi.

Izsmalcinātam vīna baudītājam, kolekcionāram.
Jāatceras, ka cilvēki ir dažādi un, iespējams, daži pieredzējuši vīna pazinēji vairs nevēlas nodoties jaunatklājumiem, bet bauda tikai iecienītas vērtības. Ja zini, kas ir tas, kas konkrēti šo gardēdi iepriecinās, dari to! Ja nezini, mēģini atrast citu dāvanu. Taču daudz vairāk ir to feinšmekeru, kuri ar prieku nododas jaunu vīna mīlestības apvāršņu atklāšanai, tāpēc degunu nerauks, īpaši, ja ko tādu līdz šim nebūs baudījuši. Cits jautājums ir vīna kolekcionārs – vīnu dāvanā vari atļauties pasniegt vienīgi tad, ja arī pats esi kolekcionārs un zini, ko tavs kolēģis/konkurents meklē. Un, ja tu to vari atļauties arī cenas ziņā, kāpēc nesagādāt prieku un/vai pārsteigumu? Ja tev nav kolekcionāra statusa, izvēlies pavisam citādu dāvanu, jo nevajag apgrūtināt cilvēku ar lietām, kuras tam nav vajadzīgas.

Kā iesaiņot vīna pudeli?
Zelta likums: dāvini vīnu, nevis iesaiņojumu, tāpēc pilnīgi pietiks, ja pudele būs ietīta elegantā papīrā un ielikta piemērotā, neuzkrītošā maisiņā. Dārgus, kolekcijas vīnus parasti dāvina koka kārbā. Ja esi nolēmis dāvināt kvalitatīvu, dārgu vīnu, kas nav paredzēts kolekcijai, taču arī ne svinīgā vakara cienastam, vari to iesaiņot nopietnāk – kartona vai koka kārbā, pudeli ieguldīt skaidās, līdzās novietot vīna aksesuārus… Tomēr ir jāpatur prātā, ka iesaiņojuma krāšņums nedrīkst nomākt saturu.

Teksts: Signe Šēnfelde, žurnāls Pastaiga

Avots

Kategorija:

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Kontakti

WineHouse

BIROJS - Baznīcas iela 31, Rīga, Latvija, L V-1010
NOLIKTAVA - Loģistikas un distribūcijas centrs „Elipse BLC”, Ziemeļu ielā 4, Lidosta „Rīga”, Mārupes pagastā.
VEIKALA DARBA LAIKS: P.: 12:00-21:00 | O. - S.: 12:00-22:00 | Sv.: brīvdiena
GASTRO BĀRA DARBA LAIKS: Pk.: 12:00-21:00 | O. - C.: 12:00-22:00 | Pk. - S.: 12:00-pēdējam klientam | Sv.: brīvdiena

Zvaniet mums

+371 20 252 288

Rakstiet mums

info@winehouse.lv

Brauciet pie mums

Baznīcas iela 31, Rīga